Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější města
popis

Národní parky USA

Spojené státy americké Od 72 990,- Kč

O nás

Na našich webových stránkách www.zajezdy-do.cz najdete množství různých zájezdů do různorodých destinací celého světa. Jsou zde zájezdy několika renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří (CK Mayer&Crocus, CK Trumf, CK Amitours, CK KTour a dalších), které pořádají podrobné poznávací zájezdy nejen po Evropě, pobytové zájezdy s výlety, pobytové zájezdy s výlety z termálních lázní, zájezdy s lehkou pěší turistikou a krátkodobé poznávací zájezdy. Mezi těmito zájezdy můžete najít také zájezdy do vzdálených zemí a exotických destinací. Mezi nejoblíbenější patří zájezdy do ChorvatskaFrancie, Itálie, Německa (vč.velmi pohostinné spolkové země Bavorsko), Portugalska (vč. květinového ostrova Madeira), Velké Británie, Turecka, Řecka (vč. bájného ostrova Kréta), Rakouska (vč. císařské Vídně a pěší alpské turistiky), Švýcarska, Spojených států amerických, skandinávských zemí (např.Norska, Finska) a na Island.

Naše zájezdy též můžete zakoupit u řady našich provizních prodejců (např. CA Trend Příbram)

Languedoc a Roussillon - letecky

Kouzelný historický kraj Francie Languedoc-Rousillon leží mezi Provence a Katalánskem, Pyrenejemi, pohořím Cevennes a nedohlednými plážemi Lví zátoky. Oblast se pyšní řadou památek UNESCO, katarských hradů a jedinečných přírodních útvarů, ale i skvělým vínem, středomořskou kuchyní a nádherným koupáním. Poznávací zájezd s turistikou, koupáním ve Lvím zálivu, dovolená za poznáním a koupáním s pohodlím letecké dopravy a možností volby programu.

Program

 1. Den: Odlet z Prahy do Lyonu . V poledne, dále údolím Rhôny českým busem (možnost nápojů za Kč). VIENNE, metropole na Rhôně, město s obrovskou koncentrací památek od dob Římanů v krásné kotlině, Augustův chrám, divadlo, románsko-gotická katedrála, kostel z 5. stol., místní vínem Côtes du Rhône.
 2. Den: Zastávka v ORANGE, římský vítězný oblouk (UNESCO). Cesta krajem Provence do Languedocu . Opevněné město AIGES MORTES s historií Římanů i křižáckých válek i vězení pro templáře. Koupání na oblíbených plážích La Grande-Motte. PALAVAS, katedrála z 11. st. u moře, koupání a odpočinek ve Lví zátoce . MONTPELLIER, správní centrum kraje, Opera Corum, katedrála St-Pierre, park Promenade de Peyrou s vodním pavilonkem, spleť starých uliček, velkolepá moderní čtvrť Antigone (dílo Richarda Boffila), ubytování.
 3. Den: Předhůří Cévennes a Svatojakubská cesta: přírodní park Haut Languedoc, pohledy na pohoří Causses. Kaňon řeky Hérault a Ďáblův most - tisíc let starý kamenný most, nejkrásnější přírodní scenérie oblasti. Návštěva překrásné aragonitové jeskyně Claumouse. St-GUILHELM-le-DÉSERT, starobylé městečko na Svatojakubské cestě sevřené horami, románský klášter, křivolaké uličky, výstup na zříceninu strážního hradu, koupání v zálivu řeky Hérault u středověkého mostu Pont-du-Diable. LA COUVERTOIRADE, opevněné městečko templářů. Variantně celodenní koupání na plážích, návrat na ubytování.
 4. Den: Cesta podél Golfe du Lion (Lví zátoka): dle počasí koupání na plážích u městečka SÈTE, variantně město BÉZIERS u ústí Canalu du Midi (UNESCO) do moře s pohnutou katarskou historií, procházka podél zdymadel, katedrála St-Nazaire s krásnou sochařskou výzdobou. Cesta vinařským krajem Pezenas. NARBONNE , někdejší hlavní město této oblasti Galie, horreum - podzemní starověké sýpky z 1. st. př. Kr., katedrála St-Just et St-Pasteur. Ubytování, večer ochutnávka místních specialit a vín Fitou a Corbieres.
 5. Den: PERPIGNAN, metropole vévodství Roussillon, palác mallorských králů, katedrála z oblázků a cihel, cesta krajem Roussillon . Turistika v malém skalním městě zemních pyramid. Variantně celodenní koupání na plážích Port Barcarēs. Fakultativně výlet do středověkého opevněného města CARCASSONNE (UNESCO), hrad, unikátní katedrála. Technická památka kanál du Midi (UNESCO), fakultativně cesta lodí po kanále du Midi, zdymadla a scenérie nábřeží, podvečerní koupání v moři, odjezd večer.
 6. Den: Fakultativně výlet do podhůří Pyrenejí za katarskými hrady: kraj Corbieres (vinice, voňavé porosty garrigue) a turistika ke katarským hradům: Quéribus na skalním útesu, romantický hrad Peyrepertuse, fantastický výhled, hrad a malebné vesnice, Salses, středověká a Vaubanova pevnost. Variantně celodenní koupání na krásných plážích, návrat, fakultativně francouzská večeře za příplatek.
 7. Den: Kaňon řeky Ardeche, romantická skalní brána Pont d´Arc. Jeskynní systém Chauvetovy jeskyně, významná pravěká památka lidu aurignacké kultury (40 000 let př.n.l.), objevená r.1994, jedinečné muzeum a replika s nástěnnými malbami pravěkého člověka (nutná včasná závazná). Eventuálně náhrada jeskyně d´Orgnac, dle času a počasí koupání v řece Ardéche, večerní LYON – (UNESCO), Mekka gurmánů, pobřežní promenády, noční život v Lyonu .
 8. Den: LYON , transfer na letiště, odlet do Prahy, návrat odpoledne.

Ubytovnání

Hotel

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně

Termíny

DatumDélkaCena od
4. 7. - 11. 7.8 dní25 990,- KčVíce o ceně
Dospělí25 990,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • 7x snídani
 • průvodce
 • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • dopravu po Languedocu autobusem dle programu
 • zpáteční letenku Praha – Lyon – Praha včetně letištních poplatků a tax

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a storna (do 15 000 Kč)
 • připojištění vyššího storna (do 40 000 Kč)
 • 3x hotel*** u Perpignanu
 • 1x fakult. večeře
 • fakult. výlet Katarské hrady (od 15 os.)
 • fakult. výlet Carcassonne (od 15 os.)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení)
 • záloha na Chauvetovu jeskyni (cca 13 € - nutná včasná rezervace)

Rychlý kontakt

CK Mayer + Crocus s.r.o.

Email: ckmayer@iol.cz

Tel: 241 432 483

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?