Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější města

O nás

Na našich webových stránkách www.zajezdy-do.cz najdete množství různých zájezdů do různorodých destinací celého světa. Jsou zde zájezdy několika renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří (CK Mayer&Crocus, CK Trumf, CK Amitours, CK KTour a dalších), které pořádají podrobné poznávací zájezdy nejen po Evropě, pobytové zájezdy s výlety, pobytové zájezdy s výlety z termálních lázní, zájezdy s lehkou pěší turistikou a krátkodobé poznávací zájezdy. Mezi těmito zájezdy můžete najít také zájezdy do vzdálených zemí a exotických destinací. Mezi nejoblíbenější patří zájezdy do ChorvatskaFrancie, Itálie, Německa (vč.velmi pohostinné spolkové země Bavorsko), Portugalska (vč. květinového ostrova Madeira), Velké Británie, Turecka, Řecka (vč. bájného ostrova Kréta), Rakouska (vč. císařské Vídně a pěší alpské turistiky), Švýcarska, Spojených států amerických, skandinávských zemí (např.Norska, Finska) a na Island.

Naše zájezdy též můžete zakoupit u řady našich provizních prodejců (např. CA Trend Příbram)

Jihozápadní Čína

Jedinečná cesta do nejzajímavějších částí Číny. Vydejte se s námi poznat pravou Čínu, dosud jen málo objevenou západními turisty. Naše putování začneme v „Zemi hojnosti“ - provincii S´cchuan, kde kromě pandy velké uvidíme také jednu ze čtyř posvátných buddhistických hor (Emeishan) a největší sochu sedícího Buddhy vytesanou do skalní stěny (Leshan). Následovat bude province Yunnan, v překladu „Země na jih od mraků“, kde najdete nejbohatší přírodu Číny. Uvidíte téměř 4 kilometry hlubokou soutěsku na Dlouhé řece, rozlehlý tibetský klášter v bájném Šangri-la i jedinečné starobylé město Lijiang (UNESCO). Zájezd připravila a průvodcuje Mgr. Lucie Leikepová K zájezdu budeme na jaře/létě pořádat společnou prezentaci (současně s informacemi ohledně víz) pro oba zájezdy do Číny. Zájemce o prezentaci prosíme o nahlášení zájmu v CK.

Program

 1. Den: Let Praha – Chengdu .
 2. Den: Přílet do ČCHENG-DU . Přejezd pod horu Emeishan (provincie S´cchuan - země hojnosti).
 3. Den: EMEISHAN (UNESCO) - výjezd na posvátnou horu Emei (3 099 m n.m.), jednu ze čtyř posvátných buddhistických hor, prohlídka klášterů, turistika, nádherné výhledy. Sjezd dolů opět lanovkou a prohlídka některých klášterů ležících na úpatí hory. Nocleh.
 4. Den: Přejezd do LESHANU - rozsáhlý areál Velkého Buddhy (UNESCO) s největším spodobněním sedícího Buddhy na světě, výška do skály vytesané sochy je 71 metrů. Prohlídka přilehlých svatyní a klášterů a plavba lodí s jedinečným výhledem na kolosální sochu Buddhy. Dojezd zpět do Chengdu a nocleh.
 5. Den: Dopoledne unikátní CHOVNÁ STANICE PANDY VELKÉ – seznámení se s tímto jedinečným a pro Čínu až symbolickým zvířetem. S oblastí Chengdu se rozloučíme vyhlášeným ohnivým kotlíkem (tradiční místní jídlo). Let Chengdu – Kunming (provincie Yunnan ).
 6. Den: Nedaleko od Kunmingu prohlídka jedinečných, až 30 metrů vysokých vápencových skalních útvarů v KAMENNÉM LESE (UNESCO). Pozdě odpoledne přejezd rychlovlakem do Dali (cca 2 hod. jízdy).
 7. Den: Dali a okolí – v případě dobrého počasí výjezd lanovkou až pod vrchol POHOŘÍ CANGSHAN do výšky 3 920 metrů za nádhernými výhledy. Z níže položených stanic pěší trasa – dva úseky po tzv. Jade Belt Road (Stezce nefritového pásu) cca 12 km celkem, možnost zkrácení, k další lanovce, cestou nádherné výhledy na jezero Erhai a na závěr taoistický chrám Zhonghe z 9.st. Odpoledne rozsáhlý areál Tří pagod z 9.st. s nejvyšší pagodou vysokou 73 metry.
 8. Den: Dokončení prohlídky DALI – staré město s pěkně dochovanými dřevěnými domy. Odpoledne projížďka lodí po JEZEŘE ERHAI. Přejezd do Lijiangu.
 9. Den: Brzy ráno odjezd pod SNĚŽNOU HORU NEFRITOVÉHO DRAKA – dle počasí výjezd k ledovci do výšky 4 500 mnm., jedinečná horská scenérie nejjižnějšího ledovce na severní polokouli. V případě horšího počasí využití dalších dvou níže položených lanovek v rámci scénického parku na Spruce Meadow a Yak Meadow, na obou místech kratší vycházky. Vycházka kolem kaskád, vodopádů a jezer s neskutečně modrou barvou vody BLUE MOON VALLEY. Návrat do Lijiangu.
 10. Den: LIJIANG (UNESCO) - 600 let staré městečko s atmosférou středověké Číny, které obývá zajímavá národnostní menšina Naxi, 500 let starý rozlehlý palác rodiny Mu, malebné uličky s dřevěnými domy, kanály rozvádějící vodu po městě, park Tůně černého draka s jedinečným výhledem na Sněžnou horu Nefritového draka, volno k procházkám uličkami s množstvím obchůdků, restaurací... Program 9. a 10. dne může být prohozen vzhledem k počasí.
 11. Den: Brzy ráno odjezd z Lijiangu. Zastávka u tzv. PRVNÍHO OHYBU DLOUHÉ ŘEKY u města SHIGU (Kamenný buben), kde řeka Jang-c´, dosud tisíc kilometrů tekoucí rovně od svého pramene na hranicích Tibetu, vytváří první ohyb o 180°. Zastávka na začátku, v tzv. horní části SOUTĚSKY TYGŘÍHO SKOKU (UNESCO) pod 5 596 metrů vysokou Sněžnou horou Nefritového draka, cca 1 hodinu sestup k řece a výstup zpět, nejužší bod soutěsky široký jen 30 metrů, kde se měl od kamene odrazit tygr a přeskočit řeku. Přejezd do tzv. střední části Soutěsky tygřího skoku a sestup až k řece, dramatická krajina, kde řeka spadá o dalších 100 metrů níže. Výstup zpět, celkem cca 3-3,5 hodiny chůze. Pozdní oběd v místním penzionu a poté přejezd krásnou krajinou hor do podhůří Tibetu do bájného Šangri-La (Zhongdian, 3 200 mnm.).
 12. Den: ZHONGDIAN – hraniční město etnického Tibetu, procházka starým tibetským městem s obrovským modlitebním mlýnem, lámaistický KLÁŠTER GANDÄN SUMCELING se 600 mnichy položený nad městem aj.
 13. Den: Přelet do Chengdu .
 14. Den: Odlet z Chengdu do Prahy.

Ubytovnání

Hotel

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Termíny

DatumDélkaCena od
7. 10. - 20. 10.14 dní69 990,- KčVíce o ceně
Dospělí69 990,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • vstup do Kamenného lesa a do rezervace pandy velké
 • plavbu po jezeře Erhai
 • lanovky na Emeishan, Cangshan v Dali a Sněžnou horu v Lijiangu
 • 11x polopenzi
 • českého průvodce a místní průvodce
 • 11x nocleh v hotelích (2lůžk. pokoje s vl. přísl.)
 • dopravu mikrobusem dle programu
 • vlak Kunming – Dali
 • vnitrostátní lety Chengdu – Kunming a Diqing (Šangri-La) – Chengdu
 • letenku Praha – Chengdu a Chengdu - Praha

Cena nezahrnuje

 • spropitné
 • ostatní vstupy

Fakultativně

 • vízum a vízové centrum (podrobně info na infoschůzce v létě nebo v CK, cena je uvedena k říjnu 2019, může se v průběhu r. 2020 změnit)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení
 • pojištění léč. výloh a rozšířeného storna do 80 000 Kč

Rychlý kontakt

CK Mayer + Crocus s.r.o.

Email: ckmayer@iol.cz

Tel: 241 432 483

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?